Vyhledávání

 

Sláva nazdar výletu

11.06.2009 15:48

Výlet k panu Tachecímu, který se uskutečnil v neděli 7.6. se nás zúčastnilo celkem 9 bedýnkářů. Viděli jsme políčko, kde nám zelenina raší, a vyslechli jsme si důvody, proč ještě nemáme bedýnky (když už "konkurenční" systémy zavážejí), a také se dozvěděli mnoho zajímavého o tom jak to chodí na statku.

 

Proč tedy ještě není zelenina a kdy bude?

 

Pan Tachecí svou zeleninu pěstuje jako "vedlejšák" k chovu mléčného skotu, který je jeho hlavním příjmem (z toho plyne že je možnost přiobjednání i domácího nepasterovaného mléka). Zeleninu proto pěstuje jeho slovy "polním způsobem" tedy bez rychlení, skleníků atd. To znamená, že je jeho způsob hospodaření méně efektivnější (byť náročný je až dost) a pomalejší. Navíc u nich bylo zatím velmi málo sluníčka a tak mnohá zelenina, která by už dávno vzrostla je ještě velmi malá.

 

Na dotaz kdy to tedy bude jednoznačná odpověď není - slunci neporučíte, nicméně výhled je optimistický v tom, že bedýnky budou nejpozději během 14 dnů, proto buďte prosím připraveni operativně vyzvedávat.

 

My účastníci výletu jsme si odvezli nějakou drobnou zeleninu a výtečné mléko domů. Panu Tachecímu jsme předali (za účasti svědků :) peníze na čtvrt roku dopředu a nechali jsme u něj smlouvy, které nám "bianco" podepíše a každému z bedýnkářů je nějak předáme.

 

Dnem vyzvedávání bedýnek tedy bude vždy úterý odpoledne (v Zebře v době od příjezdu pana Tachecího do jejich zavírací hodiny tedy cca od 15-18.30), bohužel v Zebře neustoupili od poplatku za předání bedýnky ve výši 20,- Kč, takže na to předem upozorňuji. V Toulcově dvoře bude vyzvedávání podle domluvy přibližně mezi 14-16 hod, bez poplatku.

 

Všechny fotografie si můžete prohlédnout zde.