Vyhledávání

 

Aktuality z bedýnek

08.12.2009 13:10

Bohužel v současné době je náš farmář skutečně zaplněn, takže není možnost přibírat další odběratele.

Do budoucna to vypadá spíše tak, že naše (hlavně personální) kapacita nám příliš již nedovolí systém rozšířit (v současné době máme každý týden cca 40 odběratelů), spíše půjde o to když někdo odpadne, atd. Další sezóna začne někdy kolem června, uvidíme jaké bude mít farmář možnosti rozšíření systému, budu vás informovat. Nicméně v současnosti existují dvě možnosti:

1) domluvit se s přáteli a založit si vlastní bedýnkový spolek. Je vás velká skupina např. z Prahy 6, pokud by se mězi vámi našel někdo aktivní, kdo by měl např. nějaký prostor k přebírání zeleniny a čas se tím trocu zabývat, prosím napište mi, rád Vám zprostředkuji kontakt na farmáře či další odběratele v okolí.


2) Skupina okolo farmy Vyšínek na Slánsku. Farma bude schopna zajistit zeleninu a ovoce maximálně pro 10 lidí, nicméně půjde skutečně v těchto fázích více o podporu farmy, než o nákup zeleniny, na farmě teprv se zeleninou začínají a může se stát, že zkrátka toho vzejde málo, atp. Takže tato možnost je spíše pro Vás, kteří byste rádi skutečně znali svého farmáře a podpořili jej. Počátkem roku bych rád uspořádal na farmě setkání potenciálních odběratelů s famářkou, kde by se domluvili podrobnosti. Bedýnky by se mohly vozit téměř kamkoliv (zatím však máme prostor pouze v našem IC na Praze 10). Pokud by Vás tato možnost zajímala, prosím ozvěte se na podporujmesvehofarmare@gmail.com.

Základní informace o bedýnkách
Bedýnka: 5-10 kg zeleniny, ovoce (někdy mošt, ořechy, atd.) v ceně 200,- Kč
Obsah bedýnky plně v gesci farmáře
Platba předem na cca 1/4-1/2 roku
Odběrné místo: pouze IC PRO-BIO LIGY, Toulcův dvůr, Praha 10-Hostivař
Koncept: Snažíme se, aby nešl jen o kupování zeleniny, ale skutečně o podporu farmáře. Platba předem není výmyslem farmáře, ale naší snahou dát mu jistoto odběru a možnost nezadlužovat se např. při nákupu osiva, atd. Také je třeba přijmout, že zelenina není sterilní jako ze supermarketu bude občas od hlíny (déle pak vydřží čerstvá a farmář ušetří čas s omýváním), rozmanitost obsahu se liší dle období